Šiuolaikinio meno centre vykstanti paroda „Lėtos mokyklos“ išrinko laureatą. Monikos Janulevičiūtės ir Antano Lučiūno kūrinys „Mergina liepsnoja“ tarptautinės komisijos vienbalsiai buvo įvertintas kaip geriausias darbas. Jaunieji menininkai laimėjo reklamos sprendimų bendrovės „JCDecaux Lietuva“ įsteigtą premiją ir galimybę savo darbus eksponuoti sostinės lauko reklamos erdvėse.

Paklausti, kam skirs prizą, laimėtojai teigė, jog planuoja investuoti į tolimesnius savo projektus. Pasak autorių, vertinti visą konkursinę patirtį dar anksti, tačiau jau dabar jaučia didelę vertę. „Nors buvo labai intensyvus pasiruošimo laikas, jau po premjeros jautėmės, kad viršijome savo lūkesčius. Taip pat ir  mūsų artimieji, dalyvavę performanse, liko maloniai nustebinti“, – džiaugiasi  Monika Janulevičiūtė ir Antanas Lučiūnas.

Anot „JCDecaux Lietuva“ vadovės Žanetos Fomovos, šiemet jau antrą kartą organizuotas konkursas pretenduoja į ilgalaikę tradiciją, kurios kokybė nuolat kyla: „Kai pirmus metus suteikėme premiją, mums paties tai buvo nauja ir neatpažinta. Mąstėme, kas iš to išeis. Dabar galime tvirtai pasakyti, kad šis konkursas yra turtingas tiek turiniu tiek menine raiška. Tai patvirtina ir mūsų kolegos bei partneriai, kuriuos kviečiame į išankstines parodos peržiūras. Plačiajai visuomenei šiuolaikinis menas tampa vis įdomesnis, tik reikia atrasti kelius su juo susipažinti – džiaugiamės galėdami būti tiltu tarp jaunųjų kūrėjų ir publikos “, –  kalbėjo Ž. Fomova.

Šiuolaikinio meno centro direktorius Kęstutis Kuizinas akcentavo, kad šiuolaikinio meno pasaulyje Lietuva nėra egzotika: „Kompetetinga tarptautinė komisija vertina darbus, todėl nuoširdžiai sveikinu projekto „Lėtos mokyklos. JCDecaux Premija“ laimėtojus Moniką Janulevičiūtę ir Antaną Lučiūną. Manau, kad tai didelis įvykis ne tik jaunam menininkų kolektyvui, tikėtina, paskatinsiantis toliau plėtoti savo kūrybą, tačiau ir Šiuolaikinio meno centrui, kuris jau antrus metus, bendradarbiaudamas su „JCDecaux“ skelbia šio projekto laimėtoją “, – sakė jis.
Visos parodos metu jaunieji kūrėjai gyvai bendravo ir su premijos teigėjais ir su komisijos nariais – tokiu būdu visoms pusėms sudarant galimybę artimiau susipažinti ir atrasti naujas galimybes. Kaip teigia parodos kuratorius Audrius Pocius, didžiausia šio projekto vertė – darbas su jaunaisiais menininkais. „Be to galime pasiekti žmones, kurie galbūt į Šiuolaikinio meno centrą ateina pirmą kartą. Susilaukiame daug susidomėjimo“, – teigia A. Pocius.

„JCDecaux premija“ – tai 2016 m. Šiuolaikinio meno centro ir „JCDecaux“ rengiamas menininkų projektų konkursas ir apdovanojimas, skirtas skatinti Lietuvos jaunųjų menininkų kūrybą, jos sklaidą Lietuvoje ir užsienyje bei visuomenės susidomėjimą šiuolaikiniu menu.
Šio konkurso esmė – kartą per metus vykstančių parodų ciklas. Projekte gali dalyvauti tebestudijuojantys arba ne anksčiau kaip prieš dvejus metus iki parodos atidarymo studijas baigę menininkai. Vienkartinė 3000 eurų dydžio premija ir galimybė savo darbus eksponuoti lauko reklamos plotuose, įsteigė kompanija „JCDecaux“. Tarptautinės komisijos sprendimu prizas skiriamas vienam parodoje dalyvaujančiam menininkui ar kolektyvui už pristatomo kūrinio meninės raiškos originalumą bei aktualumą.
Paroda veiks iki 2018 m. sausio 14 d.

Laimėtojų Antano Lučiūno ir Monikos Janulevičiūtės performansą „Mergina liepsnoja“  Šiuolaikinio meno centre (Vilnius, Vokiečių g. 2) galima išvysti:
Gruodžio 19 d. (antradienį) 19 val.
Sausio 14 d. (sekmadienį) 19 val.